Sakrament Pokuty

Spowiedź święta - to sakrament pokuty, kiedy to wierni wyznający uprawnionemu szafarzowi swoje grzechy, wyrażają za nie żal, a mając postanowienie poprawy, przez rozgrzeszenie udzielone przez tegoż szafarza otrzymują od Boga odpuszczenie grzechów po chrzcie popełnionych i jednocześnie dostępują pojednania z Kościołem, któremu grzesząc zadali ranę /Kodeks Prawa Kanonicznego, kan. 959/.

Pięć warunków sakramentu pokuty:

Spowiedź z perspektywy księdza

1. Rachunek sumienia

2. Żal za grzechy

3. Mocne postanowienie poprawy

4. Szczera spowiedź

5. Zadośćuczynienie Panu Bogu i bliźniemu swemu

Porządek sprawowania sakramentu pokuty w naszym kościele:
1. W niedzielę i święta - 15 min. przed każdą Mszą św. i podczas jej sprawowania;
2. W dni powszednie - 15 min. przed każdą Mszą świętą;
3. W pierwszy piątek miesiąca, w czasie trwania Adoracji Eucharystycznej i podczas Mszy św. tj. od godziny 17:00 do ostatniego penitenta.