Eucharystia

Eucharystia - to najbardziej czcigodny sakrament gdzie jest obecny sam Chrystus Pan, który ofiaruje się oraz jest spożywany. Dzięki Eucharystii Kościół ustawicznie żyje i wzrasta. Ofiara eucharystyczna, pamiątka śmierci i zmartwychwstania Pana, w której uwiecznia się Ofiara Krzyża, jest szczytem i źródłem całego kultu oraz życia chrześcijańskiego; oznacza ona i sprawia jedność Ludu Bożego, przez nią buduje się Ciało Chrystusa. Pozostałe bowiem sakramenty i wszystkie kościelne dzieła apostolatu mają związek z Najświętszą Eucharystią i ku niej są ukierunkowane /Kodeks Prawa Kanonicznego, kan. 897/.

- Do przyjęcia sakramentu I Komunii świętej przygotowują się dzieci w trzeciej klasie szkoły podstawowej;
- Dzieci wraz ze swoimi rodzicami, mają obowiązek uczestniczyć w spotkaniach przygotowawczych do przyjęcia tego sakramentu, odbywających się w wyznaczonych terminach w ciągu całego roku;
- Należy pamiętać, że obowiązek odpowiedniego przygotowania dzieci do przyjęcia sakramentu I Komunii świętej spoczywa przede wszystkim na rodzicach, jak również na osobie księdza proboszcza;
- Po uroczystości przyjęcia I Komunii świętej, dzieci obchodzą Biały Tydzień, uczestnicząc codziennie we Mszy świętej i przychodząc do kościoła w swoich pierwszokomunijnych strojach;
- Wszyscy, którzy przyjęli I Komunię świętą są zaproszeni do włączenia się w aktywną posługę w parafii, chłopcy dołączając do grona ministrantów, dziewczęta włączając się w szeregi parafialnej scholi.