Dokumenty i czynności koniecznie potrzebne do zawarcia sakramentu małżeństwa

Wymagane dokumenty:

1. Dowody osobiste osób mających zawrzeć związek małżeński;
2. Metryki chrztu z aktualną datą wystawienia (nie dawniej niż 3 miesiące wstecz);
3. Świadectwo bierzmowania;
4. Ostatnie świadectwo z religii lub indeks;
5. Zaświadczenie o uczestnictwie w kursie przedmałżeńskim;
6. Zaświadczenie o odbytych spotkaniach w poradni rodzinnej;
7. Dokumenty z Urzędu Stanu Cywilnego do ślubu konkordatowego (jest ważne 90 dni) lub akt zawarcia związku cywilnego w USC;
8. Nowożeńcy, którzy nie są parafianami, a chcą zawrzeć związek w tutejszym kościele, winni dostarczyć licencję na udzielenie ślubu od swojego proboszcza;
9. Przeprowadzenie i spisanie protokołu rozmów kanonicznych;
10. Wygłoszenie zapowiedzi przedślubnych;
11. Zaświadczenie o dwukrotnie odbytej spowiedzi przedślubnej;
12. Zaświadczenie z parafii narzeczonego o wygłoszonych zapowiedziach przedślubnych;
13. Wdowcy winni dostarczyć akt zgonu współmałżonka.

Wymagane jest osobiste zgłoszenie się narzeczonych w kancelarii parafialnej najpóźniej 3 miesiące przed planowanym terminem ślubem.
Liczba odwiedzin: 119199